Zdjęcia sferyczne

zdjęcia sferyczne

CO TO SĄ ZDJĘCIA SFERYCZNE?

Fachowo nazywane panoramy sferyczne – to nowoczesny rodzaj fotografii, obejmujący cały otaczający widok wokół aparatu – 360 stopni w poziomie i 180 w pionie i w odróżnieniu od tradycyjnej, fotografia sferyczna nie jest ograniczona tzw. kadrem, który pokazuje tylko wycinek rzeczywistości.Jeśli odtworzymy taką fotografię na ekranie komputera, wykorzystując przeznaczony do tego odtwarzacz lub choćby zwykłą przeglądarkę internetową to odniesiemy realistyczne wrażenie przebywania w miejscu wykonania fotografii z możliwością swobodnego rozglądania się wokół.

panoramy sferyczne

JAK WYKONUJEMY ZDJĘCIA SFERYCZNE?

Wykonujemy kompleksowe realizacje zdjęć sferycznych lub bardziej potocznie zwanych zdjęć 360 stopni. Panoramy sferyczne wykonujemy najwyższej klasy sprzętem, wyposażonym w dedykowane do tego typu zdjęć obiektywy oraz specjalne statywy i głowice. Niemniej główny sekret takiej realizacji to postprodukcja, która jest najtrudniejszym elementem i zdecydowanie wpływa na jakość finalną materiałów. W przypadku zdjęć sferycznych najczęściej rozliczamy się za zestaw 6 ujęć (4 kierunki oraz góra i dół). Czyli 6 zdjęć oznacza jedno zdjęcie sferyczne, które połączone i odpowiednio skonfigurowane bardzo płynnie pozwala oglądać jego zawartość.
Dysponujemy, dość sporą ilością wykonanych prac. Przykładowe zdjęcia sferyczne- kilka pomieszczeń można obejrzeć pod poniższym linkiem:

Laboratoria zdjęcia sferyczne

ZDJĘCIA SFERYCZNE dodatki

  • dźwięk przeglądanego zdjęcia sferycznego  – jeżeli fotografujemy pomieszczenie np. serwerownię to możemy jako tło do zdjęcia ustawić odgłos serwerowni. Sprawdź jak to wygląda –> zdjęcie 360 serwerowni
  • aranżacja oświetlenia – ponieważ zdjęcia sferyczne i prezentowane miejsce nie zawsze oddaje to co chcemy pokazać, może to wymagać drobnego tuningu poprzez wprowadzenie oświetlenia efektownego. Sprawdź jak to wygląda –>zdjęcia 360 stopni
  • dedykowany player – zdjęcia 360 stopni wymagają do przeglądania dedykowanego odtwarzacza, który można osadzić na dowolnej stronie. Odtwarzacz pozwala nie tylko na płynne oglądanie zdjęć, ale np. prowadzić wybór pomieszczeń, miejsce w których wykonywane były zdjęcia czy też obsługę dodatkowych elementów, takich jak wtyczki i dodatkowe pluginy, które podnoszą atrakcyjność panoram 360 stopni.
  • Jeżeli szukasz filmów sferycznych –>TUTAJ<–