Transmisja w internecie FNP

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej

W Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal 1/2/4 w Warszawie odbył się  finał konkursu popularyzatorskiego INTER organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach projektu SKILLS.  W tym roku 13 finalistów konkursu walczyło nie tylko o tytuł najlepszych popularyzatorów, ale również o 100 tys. złotych na realizację projektu badawczego. Transmisja w internecie odbywała się od godziny 19.00 -21.30.


Podczas gali finałowej konkursu popularyzatorskiego INTER 2013 każdy z trzynastu młodych naukowców miał pięć minut na zaprezentowanie swojego interdyscyplinarnego projektu. Ich wystąpienia oceniła Kapituła konkursu, w której zasiądali wybitni naukowcy oraz znani popularyzatorzy nauki w Polsce: prof. Maciej Żylicz, prezes FNP (Przewodniczący Kapituły), dr Ilona Iłowiecka – Tańska, dr Patrycja Dołowy, dr hab. Marcin Grynberg, dr Paweł Rutkowski (zwycięzca konkursu INTER 2012 oraz zwycięzca głosowania publiczności) i red. Krzysztof Michalski.

Transmisja w internecie realizacja 

Podczas tej realizacji wykorzystaliśmy 4 kamery fullHD firmy Sony klasy XDCAM w tym nasze nowy nabytek kamery PMW300K. Kamery były podłączone do cyfrowego miksera ATEM1, który odbierał animacje, grafiki oraz dźwięk bezpośrednio z systemu zarządzania telebimem.  Obraz był na żywo miksowany z 4 kamer oraz dodatkowo były w transmisji online osadzone prezentacje uczestników, każdemu z uczestników wygenerowaliśmy indywidualną animację oraz podpisy, które pojawiały się w trakcie trwania przekazu online. Materiał był rejestrowany na miejscu przez nagrywarkę firmy Blackmagic w palecie barw 4:2:2 i w takiej też formie ostatecznie wyeksportowany i dostarczony Klientowi.


[wpseo_address show_state=”0″ show_country=”0″ show_phone=”1″ show_email=”1″]