Szczegóły projektu

realizacja wizji, streaming

Najnowsze realizacje

Oddział firmy

Adres: Lublin, ul. Zachodnia 1/30 Telefon : (+48) 722 340 340 Telefon biuro: (+48) 81 524 16 32 E-mail: bok@onehd.pl Godziny pracy: 10.00-17.00

Inter 2015 Wielka Gala Finałowa

Streaming online

W budynku Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, odbył się finał czwartej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach projektu SKILLS. Każdy z 11 finalistów konkursu miał pięć minut na zaprezentowanie swojego interdyscyplinarnego projektu badawczego. Ich wystąpienia oceniała Kapituła konkursu w składzie: prof. Maciej Żylicz, prezes FNP, który pełnił rolę przewodniczącego Kapituły, dr Magdalena Kulma (laureatka konkursu INTER 2014), dr Ilona Iłowiecka-Tańska, Natalia Osica, red. Dorota Romanowska oraz red. Krzysztof Michalski. Równocześnie streaming online dawał możliwość oglądania wystąpień przez osoby zainteresowane na żywo w internecie. 

W I etapie konkursu INTER 2015 wnioski na realizację interdyscyplinarnego projektu badawczego złożyło 28 młodych naukowców. Jakość naukowa zgłoszonych projektów została następnie oceniona przez panel recenzencki, który wyłonił 11 finalistów konkursu. Przed finałem młodzi badacze wzięli udział w szkoleniu z zakresu autoprezentacji i sztuki wystąpień publicznych, w trakcie którego szlifowali swoje popularyzatorskie umiejętności. Streaming online służył także „popularyzacji” nauki jak i zdecydowanie poszerzył grono odbiorców. Niesamowite było to że materiał video pozostawiony na stronie po zakończeniu transmisji video przez kolejne 2 tygodnie oglądało kilka tysięcy osób.
Celem konkursu INTER jest rozwój umiejętności młodych uczonych z zakresu popularyzacji nauki. W konkursie mogą wziąć udział: doktoranci z polskich jednostek naukowych, doktorzy będący pracownikami naukowymi (do 6 lat po doktoracie) oraz absolwenci studiów doktoranckich (do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora). 

Streaming online realizacja techniczna

1. Kamery 3 szt. PMW300K1
2. Kamera 1 szt. PMW300K2
3. Bezprzewodowy przesył obrazu do kamery będącej w ruchu
4. Mikser ATEM1 4K
5. Animowane belki z podpisami CasparCG
6. Streaming video na serwer główny oraz zapasowy
7. Zmienna rozdzielczość obrazu – HD, 720p, 360p
8. Urządzenie kodujące streaming video Teradek Slice

Inter 2015 zdjęcia