Szczegóły projektu

filmy promocyjne

Najnowsze realizacje

Oddział firmy

Adres: Lublin, ul. Zachodnia 1/30 Telefon : (+48) 722 340 340 Telefon biuro: (+48) 81 524 16 32 E-mail: bok@onehd.pl Godziny pracy: 10.00-17.00

Film promocyjny

FUNDACJA NA RZECZ NAUKI POLSKIEJ

Polski tytuł projektu:
Nowatorski sposób wytwarzania różnorodnych otoczek koloidalnych oraz emulsji Pickeringa.
English title:
A new approach to fabricating various colloidal shells and Pickering emulsions.

Projekt otrzymał finansowe wsparcie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, jest kontynuacją i rozszerzeniem badań rozpoczętych podczas stażu doktorskiego realizowanego przez Dr Rozynka na norweskiej uczelni NTNU w Trondheim. Pierwsze wyniki zostały opublikowane w roku 2013 w Nature Communications. Projekt jest podzielny na dwa obszary. W pierwszym z nich Dr Rozynek zamierza skoncentrować się na badaniach podstawowych, które odgrywają ważną rolę w zrozumieniu fundamentalnych mechanizmów fizycznych obejmujących samoistne uporządkowywanie się cząsteczek koloidalnych oraz ich adsorpcję na powierzchni kropli. Pozwala to na kontrolowane wytwarzanie różnorodnych otoczek koloidalnych oraz emulsji Pickeringa. W drugim obszarze zainteresowań znajdują się badania prowadzące do rozwoju metody efektywnego i taniego wytwarzania owych materiałów, mających olbrzymi potencjał aplikacyjny zarówno w przemyśle medycznym, naftowym, farbiarskim, jak i spożywczym.

Rezultatem projektu będzie dopracowanie obecnej pionierskiej metody wytwarzania koloidalnych, heterogenicznych (tj. skomponowanych co najmniej z dwóch materiałów o różnych właściwościach fizyko-chemicznych) otoczek, koloidosomów oraz „aktywnych” emulsji. Warto dodać, że wymienione niejednorodne struktury stanowią nową, stworzoną jak do tej pory tylko przez nas (grupę NTNU) klasę materiałów. Równie ważną kwestią, będzie wyjaśnienie i opisanie wielu złożonych zjawisk fizycznych, których zrozumienie jest ważne z punktu widzenia badań podstawowych, a także mające znaczenie praktyczne.
Powyższy promocyjny film został przygotowany w taki sposób aby zarówno laik jak i osoba z tytułem naukowym mogła się zorientować czym zajmuje się nasz Bohater.

Promocyjny film realizacja

Materiał filmowy został zarejestrowany kamerami Canon C100 wraz z zestawem obiektywów lasy L Canon. Do oświetlenia używaliśmy paneli LED firmy Akurat Lightning. Ten promocyjny film został nagrany w szerokim zakresie dynamicznym kolorów Canon Log Gamma. Materiał jaki otrzymujemy jest szary, płaski, nie posiada kontrastu. Całościowe wzbogacenie kolorystyczne następuje na etapie postprodukcji. Dźwięk rejestrowały mikroporty firmy Sennheiser. Makijaż i wizaż był zapewniony przez naszą najbardziej doświadczoną wizażystkę. Jeżeli poszukujesz informacji na temat filmów promocyjnych jakie zostały zrealizowane zapraszamy do naszej zakładki portfolio.